Zdjęcia ślubne – jak się do nich przygotować

Każda para oczekuje, że jej sesja ślubna przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a jej efektem będą piękne zdjęcia, które następnie będą zdobić rodzinne ramki, czy albumy. Tylko jak się przygotować do zdjęć ślubnych, by zapewnić sobie tak piękną pamiątkę? Podpowiadamy!

Po pierwsze: oswojenie z aparatem

Na pewno istotne znaczenie będzie mieć to, czy zdążyliśmy oswoić się z aparatem, czy też nie. Osoby, które nie mają oporów przed pozowaniem, zwykle wychodzą bardzo naturalnie na zdjęciach. Z kolei osoby, które stronią od zdjęć zwykle na samą wzmiankę o zrobieniu fotki, zaczynają się spinać. Jeśli chcemy tego uniknąć, to warto w końcu przełamać swoje opory, zwłaszcza że zdjęcia zapewniają fajną pamiątkę na długie lata.

Aby ułatwić sobie zadanie, warto częściej sięgać po aparat i robić zdjęcia. Mogą to być ujęcia podczas spacerów, podczas spotkań ze znajomymi, czy nawet z rodziną. Każdy powód jest dobry, wy poćwiczyć i lepiej poczuć się przed obiektywem.

Po drugie: odpowiednie pozowanie

Kluczem do udanych zdjęć ślubnych są również odpowiednie pozy. Praktyka pokazuje jednak, że wiele młodych par nie wiem, w jakich pozach wyglądają korzystnie, a w jakich nie. Niestety później wszystko odbija się negatywnie na zdjęciach ślubnych.

Całe szczęście można tego uniknąć, a jedyny, co trzeba zrobić, to wcześniej trochę potrenować pozowanie. Można do tego wykorzystać lustro i sprawdzić, w jakim ustawieniu dobrze się prezentujemy, a w jakim nie. Poza tym może też poszukać inspiracji w sieci i następnie wypróbować kilka ustawień. Dzięki temu później na sesji ślubnej pójdzie nam o wiele sprawniej.

Po trzecie: odpoczynek

Istotne znaczenie ma również to, czy na zdjęcia ślubne przyjdziemy wypoczęci, czy też nie. Zwykle osoby, które mało spały mają podpuchnięte oczy, widać też sińce i spada energia. Niestety to wszystko będzie też można zauważyć na zdjęciach, więc jeśli nie chcemy na zdjęciach ślubnych wyglądać źle, to lepiej postawić na odpowiednią ilość snu, czy nawet na odpoczynek. 

Wszelkiego wsparcia na pewno udzieli Ci twój profesjonalny fotograf ślubny. Z pewnością możesz liczyć na jego doświadczenie i rady.