Wesele w stylu glamour

Czasy, kiedy przyjęcia weselne organizowane były pod wpływem impulsu, minęły bezpowrotnie. Obecnie każde przyjęcie jest bardzo dokładnie zaplanowane i najczęściej organizowane są w jakiś stylu, czy z motywem przewodnim. Jednym z chętniej wybieranych stylów jest glamour. Co warto o nim wiedzieć? Jak zaplanować wesele w tym stylu? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Wesele w stylu glamour, czyli jakie?

Na początek warto ustalić, z jakim dokładnie stylem wesela mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem wesela w stylu glamour? Jak wskazuje nam słownik „glamour” oznacza splendor, wspaniałości, czy przepych. W kontekście wesela w tym stylu mamy zatem do czynienia z przyjęciem eleganckim, który ma wyraźnie podkreślić wysoki status społeczny. Na takim przyjęciu nie może zabraknąć szyku, luksusu, czy wspaniałości. Cechami charakterystycznymi stylu glamour są złote i błyszczące elementy, które muszą przewijać się nie tylko w dekoracjach, ale również w stylizacjach ślubnych.

autor zdjęć: Paweł Kotas

Wesele w stylu glamour – gdzie zorganizować?

Organizacja bardzo wystawnego wesela skłania również do tego, aby zwrócić większą uwagę na wybór odpowiedniego miejsca. Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie dostępne sale weselne będą idealne do wesela w stylu glamour. Godne uwagi są tylko te miejsca, które zostały zachowane w oryginalnym, ale również bardzo wystawnym i szykownym stylu. Z pewnością za takie będziemy mogli uznać pałacyki, czy dworki. Ze znalezieniem takiego w swojej okolicy również nie powinno być większych trudności, ponieważ w całej Polsce działa wiele firm, które oferują możliwość organizacji przyjęcia weselnego w tego typu miejscach. Jedyne, co musimy zrobić, to poszukać odpowiedniego miejsca dla siebie.

Możemy to zrobić osobiście, z pomocą znajomych, czy nawet przez Internet. W tym ostatnim przypadku to nawet nie musimy ruszać się z domu. Wystarczy, że będziemy dysponowali laptopem ze stałym dostępem do sieci, a już będziemy mogli sprawdzić, gdzie w okolicy zlokalizowane są pałacyki, czy dworki. To jednak nie wszystko, ponieważ warto też pamiętać, że to właśnie Internet daje nam możliwość sprawdzenia poszczególnych ofert, przejrzenia zdjęć, czy nawet porównania kilku z nich. Dzięki temu również wybór będzie o wiele łatwiejszy.
Przykładowe przyjęcie w stylu glamour znajdziesz tu: Amber Room wesele

Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na tych miejscach, które nie tylko przypadną nam do gustu wizualnie, ale również na tych, które będą w stanie pomieścić tyle osób, które zamierzamy zaprosić na swoje przyjęcie.

Wesele w stylu glamour – o czym jeszcze należy pamiętać?

Organizując wesele w stylu glamour nie można zapomnieć o dodatkach. Eleganckie i błyszczące elementy powinny znaleźć się w dekoracjach. Dlatego warto zadbać o to, aby na stołach nie zabrakło złotych świeczników, czy innych tego typu dekoracji. Do stylu glamour świetnie pasują kwiaty o dużych ciemnozielonych liściach, a więc na pewno warto wziąć pod uwagę strelicje, filodendrony, czy nawet skrzydłokwiaty.